ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان
ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان
۲۱مارس ۲۰۱۸- انجمن بین المللی و آمریکایی تحقیقات دندانپزشکی در چهل و هفتمین نشست سالیانه انجمن آمریکایی تحقیقات دندانپزشکی (AADR)، که همزمان با چهل و دومین نشست سالانه ی انجمن کانادایی تحقیقات دندانپزشکی (CADR)برگزار شد، دکتر Venu G. Varanasi از دانشگاه تگزاس، سخنرانی خود را با عنوان “چاپ سه بعدی زنده ی داربست های استئوژنیک درون نقصهای استخوانی” ارائه کرد.

ترمیم جراحت های تروماتیک شدید به جمجمه به دلیل حجم زیاد استخوان از دست رفته، چالش برانگیز است.

به طور معمول، برای ترمیم این گونه جراحت ها از ایمپلنت های فلزی یا پلاستیکی استفاده می شود. اما برای ساخت سفارشی این ایمپلنت ها زمان زیادی لازم است و پس از کار گذاشتن آنها زمانی زیادی لازم است تا بتوانند استخوان را ثابت نگهدارند و اگر نقص به درستی بهبود نیابد، اغلب می تواند منجر به جراحی های متعدد بعدی شود. علاوه بر این، بافتی که به ایمپلنت متصل شده است، ممکن است بطور نادرستی ترمیم شود. برای درمان موثر این نقص ها و آسیب ها ضروری است که زمان درمان را کاهش دهیم و داربست استخوانی قابل پیوند دقیقی بسازیم. علاوه بر این، میکرومعماری و مواد شیمیایی که در ساخت داربست بکار می رود باید بازسازی و رشد بافت را افزایش دهد تا روند بهبودی را تسریع کند.

دکتر Varanasi گفت: هدف ما ترمیم سریع نقص یا شکستگی استخوان است به طوری که بنظر برسد که هیچ اتفاقی نیافتاده است. قصد ما توسعه ی این روش ها و مواد برای ترمیم سریع و آسان انواع خاصی از نقایص استخوانی است بطوریکه ترمیم نقایص استخوانی روزی به سادگی پرکردن دندان شود. به طور عمده این روش ها برای درمان سرپایی بیماران بکار گرفته خواهد شد، بدین ترتیب هزینه های پزشکی مرتبط با اقامت طولانی مدت بیماران در بیمارستان کاهش می یابد.

اثربخشی داربستهای استخوان توسط سرعت استخوان سازی، عدم تطابق نقص با داربست و جابه جایی داربست در طی قرار دادن ایمپلنت کاهش می یابد. با این وجود، چاپ سه بعدی داربست هایی که با ابعاد محل نقص مطابقت دارند، در محل ضایعه می تواند بر این محدودیت ها غلبه کند.

همچنین دکتر Varanasi گفت:
در آزمایشگاه ما چندین داربست ۳بعدی ساخته شده از نانوبیوسیلیکا با ویژگی های مناسب برای چاپ ۳بعدی، آزمایش شد تا به طور بالقوه توانایی implantability این داربستها و کمک به ترمیم سریع استخوان را بهبود بخشیم. ما فرض کردیم که این داربست ها تخلخل و شیمی لازم را برای ترمیم استخوان و عروق فراهم می کنند. در آزمایشگاه دکتر Varanasi، از یک مدل کشت سلولی پریوستئوم انسانی و مدل حیوانی نقص cranial موش صحرایی برای نشان دادن کارآیی این داربست و روش چاپ ۳بعدی زنده برای تبدیل آن به یک روش بالینی بالقوه، استفاده شد.
داربست biosilica-biopolymer با مخلوط کردن لاپونیت (Lp) با ژلاتین متاکریلات (MAG) تهیه شد. از سوکروز برای افزایش ویسکوزیته و کاهش حالت ژله ای جوهر چاپ استفاده گردید. از IRGACURE 2529 به عنوان عامل اتصال عرضی استفاده شد. در طی چاپ، اتصال عرضی از طریق تابش نور UV از نوک نازل پرینتر، آغاز شده و داربست ها در محل نقصهای استخوان calvaria بصورت ۳بعدی و به طور مستقیم با استفاده از غلظت های متفاوت لاپونیت برای تعیین بهینه ترین چگالی و بهترین ساختار شیمیایی استخوان چاپ شدند.
داربست ها با طراحی مش مانند( mesh design ) با ابعادی مطابق با نقص ها ساخته شده و پس از چهار هفته نمونه های استخوان جمجمه از محل خارج شدند. ارزیابی با میکرو سی تی اسکن نشان داد که تقریبا ۵۵ درصد از نقص های استخوانی پس از چهار هفته با استفاده از داربست MAG غنی از LP در مقابل استفاده از داربست MAG حاوی Lp با غلظت کمتر، ترمیم شدند. پس از چهار هفته تنها ۱۱٪ از نقصهای استخوانی در گروه کنترل که فاقد داربست بودند، ترمیم شده بود. رنگ آمیزی بافت شناختی نشان داد که داربست ها سلول ها را به درون ساختار خود جذب می کنند تا لایه های درون استخوانی مورد نیاز را برای آغاز روند ترمیم ایجاد کنند.
نتایج این تحقیق نشان داد که چاپ سه بعدی داربست های بازسازی کننده ی استخوان در محل ضایعه، تحویل دستگاه های بیومدیکال ترمیم کننده و بازسازی کننده را برای ترمیم مناسب و سریع شکستگی های استخوانی بهبود می بخشد. در این روش با جذب عوامل خونی و عوامل رشد به درون داربست که در داخل محل آسیب دیده، ساخته شده است، ترمیم تسریع می گردد.

دکتر Varanasi گفت:
این روش دارای یک مزیت است که در آن سلول ها از داخل هماتوم اولیه وارد ساختار داربست می شوند، به این ترتیب، انعطاف پذیری اپراتور را برای استفاده از داربست چاپ شده به عنوان یک حمایت کننده ی ساختاری که باعث ترمیم می شود، افزایش می دهد.
دکتر Varanasi ، این پیشرفت را مرهون کار گروهی تیم تحقیقاتی اش در دانشگاه A & M تگ
زاس و دانشگاه تگزاس در آرلینگتون می داند. او می گوید: این پروژه بدون تلاش این گروه امکان پذیر نبود و من بسیارخوش شانس بودم که اعضای این تیم برای کمک به توسعه این کار تلاش نمودند.
دکتر Varanasi در حال انجام اقداماتی برای تجاری سازی و توسعه ی علمی این روش برای ارائه ی این تکنولوژی در حال ظهور به بیماران در کلینیک است.


نام :*
پست الکترونیک :
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen

اطلاعات تماس کلینیک دندانپزشکی دکتر ادیب

دکتر محمود ادیب – جراح دندانپزشک – ایمپلنتولوژیست

 


 

 

مطب دکتر ادیب


دكتر اديب ، جراح دندانپزشك ، ايمپلنتولوژيست ، ايمپلنت فوري ،All on 4 ، درمان لقي دست دندان ، دندانپزشكي زيبايي ، لبخند هاليوودي ، مرتب كردن دندان ها بدون ارتودنسي ، كامپوزيت ونير لامينيت ونير ، روكش هاي زيركونيا ، فول سرام ، سفيد كردن دندان ها ، بليچينگ ، (Bleaching) ، روكش هاي IPS ، ارتودنسي ، ارتودنسي نامرئي ، دکتر محمود ادیب

20% تخفیف ویژه زیبایی و سفید کردن دندان (BLEACHING)
دارای گواهینامه رسمی :

-    ایمپلنت از آکادمی ایمپیلنتولوژی فرانسه

-    پیوند استخوان (Bone Graft)   از دانشگاه NYU آمریکا (نیویورک)

-    عضو کنگره بین المللی ایمپلنتولوژی ICOI

 

 

 

 

 

 

آدرس: تهران، پایین تر از میدان فلسطین، خیابان بزرگمهر، روبروی خیابان سرپرست، پلاک 30، طبقه همکف

تلفن: 66400483 – 66400484
موبایل: 09354712944