ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان
ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

‍ برای درمان کانال های ریشه دندان نیاز به فایل های روتاری ای داریم که هم بادوام و مقاوم باشند و هم انعطاف پذیر.

کمپانی COLTENE با ارائه سیستم فایل روتاری HyFlex EDM بخوبی توانسته است به این دو نیاز اصلی پاسخ دهد. فایل های HyFlex EDM توسط پروسه الکتریک دیس شارژ ماشینینگ (EDM) ساخته می شوند که سبب می شود مقاومت آنها در برابر شکستگی تا 700% نسبت به فایل های قدیمی تر افزایش پیدا کند و در عین حال خطر ایجاد لج، ترانسپورتیشن و پرفوراسیون با این فایل ها به حداقل ممکن برسد. بهمین علت است که در هنگام کار با این سیستم می توانیم به آن نیروی بیشتری وارد کنیم بدون اینکه نگران شکستن فایل باشیم.
جرقه هایی که در روند الکتریک دیس شارژ ماشینینگ بوجود می آیند باعث ذوب و تبخیر شدن لایه سطحی فایل نیکل تیتانیوم شده و یک سورفیس منحصر بفرد در آن ایجاد می کند که فایل را قوی تر و در برابر شکستگی مقاوم تر می کند، بهمین دلیل دندانپزشکان برای آماده سازی کانال نیاز به فایل های متعدد ندارند، مثلاً در این سیستم می توان بلافاصله پس از فایل 25 به سراغ فایل 40 رفت بدون اینکه در این بین نیاز به دو فایل 30 و 35 داشته باشیم.
این فایل ها به معنای واقعی چندبار مصرف هستند و در ضمن از مزیت حافظه کنترل شده برخوردارند. HyFlex EDM در حین کار حالت مارپیچی خود را از دست می دهد اما به محض حرارت دیدن (مثل اتوکلاو شدن) به شکل و فرم اولیه خود بازگشته و ساختمان کریستالی آلیاژ آن دوباره به چیدمان اصلی بازمی گردد و بهمین علت مقاومت فایل در برابر خستگی بازسازی می شود. این مقاومت، کلید موفقیت و کارآیی فایل های HyFlex EDM است.
مسلم است که هیچ دندانپزشکی دوست ندارد یک فایل شکسته در کانال ریشه جا بگذارد. درآوردن فایل شکسته می تواند وقت یک اندودانتیست را یک ساعت یا بیشتر بگیرد و یک دندانپزشک عمومی را مجبور کند تا بیمارش را به اندودانتیست ارجاع دهد.
کل سیستم HyFlex EDM از شش فایل تشکیل شده است.
اولین فایل این مجموعه یک اوریفیس اوپنر 25 با تقارب 12درصد است.
اصلی ترین فایل این مجموعه فایل 25 مولتی تیپر است و پس از آن سه فایل فینیشر هم وجود دارند که استفاده از آنها اختیاری است و بر حسب نیاز(مانند سایز آپکس و ...) ممکن است استفاده شوند. این فایل ها عبارتند از فایل 40 با تقارب 4 درصد، فایل 50 با تقارب 3 درصد و فایل 60 با تقارب 2 درصد.
بهترین تنظیمات برای این پنج فایل سرعت 400rpm و تورک 2.5 NCm است.
فایل ششم این مجموعه یک فایل مسیربازکن (Glide Path File – GPF) است با سایز 10 و تقارب 5 درصد که بهتر است با سرعت 300rmp و تورک 1.8NCm بکار رود. 
دوام و انعطاف پذیری این فایل، علاوه بر پروسه الکتریک دیس شارژ ماشینینگ (EDM) مدیون شکل سطح مقطع آن نیز هست. مقطع فایل در نوک آن مستطیل است و به تدریج و با دور شدن از نوک فایل به مثلث تبدیل می شود که شکل انحصاری این سیستم است. سطح مقطع چهارگوش نوک فایل باعث می شود تا مقاومت آن در برابر شکستگی بسیار بالا باشد. هر چه از نوک فایل دور می شویم سطح مقطع به شکل مثلث در می آید که سبب انعطاف پذیری بیشتر فایل خواهد شد، بنابراین فایل های HyFlex EDM می توانند راحت تر و ایمن ترمسیر کانال را طی کرده و لج یا ترانسپورتیشن ایجاد نکنند.
فایل های روتاری HyFlex EDM در بسته های سه عددی استریل بصورت سورت و آسورت ارائه می شوند.

نوشته: دکتر ریچارد گاول، دوم مارچ 2016، مجله Dentistry Todayنام :*
پست الکترونیک :
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen

اطلاعات تماس کلینیک دندانپزشکی دکتر ادیب

دکتر محمود ادیب – جراح دندانپزشک – ایمپلنتولوژیست

 


 

 

مطب دکتر ادیب


دكتر اديب ، جراح دندانپزشك ، ايمپلنتولوژيست ، ايمپلنت فوري ،All on 4 ، درمان لقي دست دندان ، دندانپزشكي زيبايي ، لبخند هاليوودي ، مرتب كردن دندان ها بدون ارتودنسي ، كامپوزيت ونير لامينيت ونير ، روكش هاي زيركونيا ، فول سرام ، سفيد كردن دندان ها ، بليچينگ ، (Bleaching) ، روكش هاي IPS ، ارتودنسي ، ارتودنسي نامرئي ، دکتر محمود ادیب

20% تخفیف ویژه زیبایی و سفید کردن دندان (BLEACHING)
دارای گواهینامه رسمی :

-    ایمپلنت از آکادمی ایمپیلنتولوژی فرانسه

-    پیوند استخوان (Bone Graft)   از دانشگاه NYU آمریکا (نیویورک)

-    عضو کنگره بین المللی ایمپلنتولوژی ICOI

 

 

 

 

 

 

آدرس: تهران، پایین تر از میدان فلسطین، خیابان بزرگمهر، روبروی خیابان سرپرست، پلاک 30، طبقه همکف

تلفن: 66400483 – 66400484
موبایل: 09354712944