ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان
ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

 معرفی تکنیک ART (Alloderm Reverse Tunneling) در درمان تحلیل لثه

این تکنیک در واقع تلفیقی است از تکنیک های جدید و مبتنی بر شواهد برای پیوند لثه و همچنین استفاده از مزایای درمانی PRP (platelete-rich Plasma). در این روش بخش هایی از سالکوس لثه ی تحلیل رفته با کمک ایجاد یک تونل وستیبولار و گرافت از بافت پیوندی که به آن PRP اضافه شده است دستکاری و اصلاح می شود و PRP نیز باعث می شود تا واسکولاریزاسیون و ترمیم تسریع شود.

از سال 1985 تا کنون روش های مختلفی برای درمان تحلیل لثه معرفی شده اند. با معرفی آلودرم (acellular dermal matrix) که در واقع ماتریکس اکستراسلولار یک آلوگرافت فریز شده و خشک شده با منشا بافت نرم انسانی است و مقایسه نتایج درمانی با آن، به این نتیجه رسیده اند که نتایج درمان با آلودرم مشابه با زمانی است که پیوند بافت نرم از سقف دهان برداشته می شود. برای کاربرد آلودرم تکنیک alternate papilla tunnel پیشنهاد شده است که در سال 2005 در ژورنال پریودونتولوژی معرفی و توضیح داده شد. یکی از مزایای این روش دسترسی بهتر برای ایجاد تونل و متحرک سازی فلپ و وارد کردن گرافت در تونل است. در این روش پاپیلاهای سالم هم بدون اینکه بریده یا جدا شوند در طرح تونل وارد می شوند بنابراین زخم ثبات بهتری خواهد داشت و در نتیجه ترمیم سریعتر انجام شده و جلوی بازگشت بافت به وضعیت اولیه گرفته می شود.

در سال 2012 یک تکنیک جدید توسط Chao برای پوشش ریشه معرفی شد به نام pinhole surgical technique. در این روش جدید و جالب یک سوراخ 2 تا 3 میلی متری توسط تیغ بیستوری شماره 12 در مخاط آلوئولار ایجاد می شود و از طریق آن یک تونل full thickness که شامل حداقل 4 پاپیلا است تهیه می شود. تثبیت فلپ نیز با آلودرم یا مامبران قابل جذب انجام می شود و تحقیقات نشان داده اند که استفاده از آلودرم یا مامبران قابل جذب در نتیجه درمان تفاوتی ایجاد نمی کند.

تکنیک ART:
در این تکنیک از مزایای تکنیک های قبل استفاده شده است. اصول این روش جدید عبارتند از:
1. کاربرد PRP (بخشی از خون خود بیمار که حاوی فاکتور های رشدی اوست) برای تسهیل روند بهبودی زخم، بهینه سازی و تثبیت فلپ و گرافت و تسریع زمان ترمیم با حداقل علائم و عوارض پس از جراحی
2. استفاده از حداقل وسایل برای انجام جراحی: یک تیغ بیستوری خمیده و منعطف، یک پلاستیک اینسترومنت دوسره از جنس نیترید تیتانیوم برای ایجاد تونل (بهتر است طول بخش کارگر آن 11 میلیمتر و عرض آن 1.8 میلیمتر باشد)، یک کورت گریسی SUB-O برای باز کردن مسیر تونل، یک پروب پریودونتال 15 UNC برای کنترل وضعیت تونل و یک سوزنگیر ظریف و مناسب برای بخیه زدن.
3. ایجاد یک تونل دوطرفه در لثه که متحرک سازی بافت و وارد کردن گرافت از طریق آن آسان ترانجام می شود و احتمال ایجاد پارگی در بافت یا مارجین لثه را به حداقل می رساند. همه نقاط اولیه ورود در مخاط آلوئولار ایجاد می شوند و عمل ایجاد تونل و آزاد سازی بافت از طریق آنها انجام می شود. جهت حرکت از سوی مخاط آلوئولار به سمت لبه لثه است و بهمین علت به آن reverse می گویند.
4. حداکثر دسترسی به محیط ساب جینجیوال از طریق نقاط ورود متعدد. این مساله مخصوصا در بایوتیپ های پرچالش، ناهمواری های استخوانی در ناحیه عمل یا محدودیت های آناتومیک بسیار کمک کننده است.
5. آسان شدن وارد کردن گرافت به درون تونل زیرا در این روش آلودرم یا گرافت با کمک آنکور سوچور و سپس نخ متصل به آن از ورای تونل عبور داده شده و در موقعیت مناسب قرار می گیرد و بخیه زده می شود. تکنیک بخیه مناسب Sling Suture و نخ مناسب نخ 4-0 PTFE است.

نوشته دکتر آنتونی جی رگاناتو، دارای بورد تخصصی پریودانتیکس از دانشگاه نیویورک و دیپلمات بورد پریودونتولوژی آمریکا
11 ژوئن 2017 – مجله Dentistry Todayنام :*
پست الکترونیک :
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen

اطلاعات تماس کلینیک دندانپزشکی دکتر ادیب

دکتر محمود ادیب – جراح دندانپزشک – ایمپلنتولوژیست

 


 

 

مطب دکتر ادیب


دكتر اديب ، جراح دندانپزشك ، ايمپلنتولوژيست ، ايمپلنت فوري ،All on 4 ، درمان لقي دست دندان ، دندانپزشكي زيبايي ، لبخند هاليوودي ، مرتب كردن دندان ها بدون ارتودنسي ، كامپوزيت ونير لامينيت ونير ، روكش هاي زيركونيا ، فول سرام ، سفيد كردن دندان ها ، بليچينگ ، (Bleaching) ، روكش هاي IPS ، ارتودنسي ، ارتودنسي نامرئي ، دکتر محمود ادیب

20% تخفیف ویژه زیبایی و سفید کردن دندان (BLEACHING)
دارای گواهینامه رسمی :

-    ایمپلنت از آکادمی ایمپیلنتولوژی فرانسه

-    پیوند استخوان (Bone Graft)   از دانشگاه NYU آمریکا (نیویورک)

-    عضو کنگره بین المللی ایمپلنتولوژی ICOI

 

 

 

 

 

 

آدرس: تهران، پایین تر از میدان فلسطین، خیابان بزرگمهر، روبروی خیابان سرپرست، پلاک 30، طبقه همکف

تلفن: 66400483 – 66400484
موبایل: 09354712944