ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان
ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان
Sinus lift
آقاي Mish بر اساس میزان استخوان موجود بین کف سینوس و کرست ریج باقیمانده در مناطق مطلوب جهت قرار دادن ایمپلنت، طرح درمان ناحیه بی دندانی خلف ماگزیلا را به ۴ راهکار طبقه بندی می کند.

 

۱-    قرار دادن ایمپلنت به روش متداول: در این مورد ارتفاع استخوان کافی و امکان قرار دادن ایمپلنت طبق روش استاندارد می باشد. حداقل ازتفاع استخوان مورد نیاز به طرح ایمپلنت و تراکم استخوان بستگی دارد. وقتی عامل نیرو کوچک باشد این حداقل ارتفاع ۹mm است، اما میزان ایده آل استخوان  ۱۲mm و بیشتر در نظر گرفته می شود.
۲-    روش: در صورتی که حداکثر ۲mm استخوان، از حد مورد لزوم کمتر باشد. در این مواقع استخوان ریج تا ۱mm کف سینوس دریل می شود و سپس استئوتومی به میزان ۱-۲mm زیر کف سینوس بر اساس تراکم استخوان انجام می شود. به این صورت که استئوتوم با انتهای صاف وارد شده و ۲mm بالاتر از محل حفره آماده شده ایمپلنت Tap می شود و یک شکستگی green stick در کف سینوس، استخوان و غشاء سینوس را بلند کرده و بعد ایمپلنت ۲-۳mm بالاتر از اندازه دریلینگ اولیه 
قرار می گیرد
در close sinus lift چون تشخیص پاره شدن غشاء سینوس ممکن نمی باشد لذا بهتر است از pack کردن Bone material در محل دریلینگ جدا خودداری شود. چون در این حالت Bone material وارد سینوس شده و منجر به عفونت می شود.
در صورتی که از Bone material استفاده شود، اگر Membrane سینوس پاره نشود در اطراف انتهای ایمپلنت استخوان تشکیل می شود و در صورتی که ممبران پاره شود و میزان استخوان موجود برای ثبات و عملکرد ایمپلنت کافی باشد مشکلی ایجاد نمی شود.

 

۳) پیوند سینوسی از نوع open و قرار دادن همزمان ایمپلنت: این راهکار زمانی تجویز می گردد که حداقل ۵mm استخوان عمودی و با عرض کافی در منطقه بین کف سینوس و کرست ریج باقیمانده موجود باشد. دندانپزشک با دسترسی جانبی به سینوس درست در بالای استخوان آلوئول باقیمانده، ممبران سینوس را به سمت فوقانی انتقال داده  بعد مخلوطی از استخوان اکوژن، آلوژن و یا زنوژن را در فضایی که قبلا توسط سینوس اشغال شده بود قرار می دهد و سپس با قرار دادن غشاء محافظ قابل جذب روی ناحیه دسترسی به سینوس محل جراحی بسته می شود و بعد ایمپلنت بلافاصله یا ۴-۲ ماه بعد در ناحیه قرار می گیرد. با تاخیر کوتاه بین زمان قرار دادن پیوند و ایمپلنت از ثبات بیشتر پیوند و ترمیم بدون عفونت اطمینان حاصل می شود.

 

۴) پیوند استخوان سینوس و جراحی تاخیری ایمپلنت: این درمان هنگامی تجویزمی گردد که کمتر از ۵mm استخوان بین کرست ریج استخوان و کف سینوس باقیمانده باشد. کیفیت و ارتفاع استخوان این ناحیه برای قرار دادن همزمان ایمپلنت با جراحی آگمنتاسیون استخوان یا به مدت کوتاهی پس از آن نامناسب است. بنابراین پس از دسترسی به سینوس مانند روش سوم و قرار دادن مواد پیوندی استخوان ناحیه جراحی بسته می شود و بعد از ۱۰-۶ ماه ایمپلنت ها قرار داده می شود.


نام :*
پست الکترونیک :
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen

اطلاعات تماس کلینیک دندانپزشکی دکتر ادیب

دکتر محمود ادیب – جراح دندانپزشک – ایمپلنتولوژیست

 


 

 

مطب دکتر ادیب


دكتر اديب ، جراح دندانپزشك ، ايمپلنتولوژيست ، ايمپلنت فوري ،All on 4 ، درمان لقي دست دندان ، دندانپزشكي زيبايي ، لبخند هاليوودي ، مرتب كردن دندان ها بدون ارتودنسي ، كامپوزيت ونير لامينيت ونير ، روكش هاي زيركونيا ، فول سرام ، سفيد كردن دندان ها ، بليچينگ ، (Bleaching) ، روكش هاي IPS ، ارتودنسي ، ارتودنسي نامرئي ، دکتر محمود ادیب

20% تخفیف ویژه زیبایی و سفید کردن دندان (BLEACHING)
دارای گواهینامه رسمی :

-    ایمپلنت از آکادمی ایمپیلنتولوژی فرانسه

-    پیوند استخوان (Bone Graft)   از دانشگاه NYU آمریکا (نیویورک)

-    عضو کنگره بین المللی ایمپلنتولوژی ICOI

 

 

 

 

 

 

آدرس: تهران، پایین تر از میدان فلسطین، خیابان بزرگمهر، روبروی خیابان سرپرست، پلاک 30، طبقه همکف

تلفن: 66400483 – 66400484
موبایل: 09354712944