ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان
ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

 با پیشرفت های شگفت انگیز در تکنولوژی ساخت ایمپلنت های دندانی به ویژه در زمینه سطوح ایمپلنت ها و اتصالات آن هم دندانپزشکان هم بیماران متقاعد شده اند که ایمپلنت یک درمان قابل اعتماد و با ثبات برای تمام طول عمر فرد می باشد به صورتی که ایمپلنت های دندانی موفق ترین و مطمئن ترین درمان برای جایگزینی دندان های از دست رفته است.

جای بسی خرسندی است که علم و تکنولوژی به کمک دندانپزشکی آمده و درمانهای بسیار سخت و طاقت فرسای دندانپزشکی را سهل و آسان نموده است. چه بسا درمانهایی که چند سال قبل 6 ماه تا یکسال طول می کشید در حال حاضر با تکنولوژی امروزی دندانپزشکی نوین مدت درمان بسیار تقلیل پیدا کرده و حتی در بسیاری موارد درمان یک جلسه ای یا ایمپلنت در یک ساعت را امکان پذیر نموده است.

 

 ایمپلنت در یک ساعت
در این روش بخش جراحی و پروتز، ایمپلنت در یک جلسه انجام می شود و روش کار به ترتیب ذیل است:
1- تهیه سی تی اسکن از بیمار CBC.T
2- تهیه 3D (سه بعدی) جمجمه و فک بیمار با استفاده از C.T و نرم افزار 3D Med
3- انجام جراحی و ساخت پروتز های بیمار روی مدل 3D مجازی

4- ساخت تمپلت جراحی
5- انجام جراحی و نصب پروتز در یک جلسه

 

 

 

مروری گذرا بر دندانپزشکی کاشت دندان Implant
از دیدگاه اصلاح شناسی واژه Implant از دو جزء Im به معنای درون و plant به معنای کاشتن و کار گذاشتن است. در تعریف عمومی ایمپلنت دندانی، وسیله ای است که از مخاط دهان عبور کرده و در استخوان مربوط در دهان قرار می گیرد. ایمپلنت دارای قابلیت تطابق و سازندگی همانند دندان طبیعی بوده و حتی جهت حمایت از سایر پروتز های ثابت و متحرک مورد استفاده قرار می گیرد.
امروزه ایمپلنت برای این به کار می رود که همانند یک دندان طبیعی زیبا و کاراست و دوامی برابر با دندان طبیعی دارد. شایان ذکر است که در بسیاری از بیماران، بی دندانی به علت اثراتی که بر عملکرد دهان و شرایط روحی و روانی بیمار می گذارد نوعی معلولیت محسوب می شود. مطالعات درازمدت نشان داده میزان موفقیت عملکرد ایمپلنت در فک پایین 95% و در فک بالا 93% است.

ایمپلنت از چه جنسی است و چگونه کار گذاشته می شود؟
ایمپلنت های دندانی که به فرم پیچ می شود از جنس تیتانیوم بوده و داخل استخوان فک قرار داده می شود. سپس این پیچ به استخوان جوش می خورد. در ترمیم دندانهای از دست رفته بیشتر از ایمپلنت های به شکل ریشه دندان Root From Implant استفاده می شود. این نوع ایمپلنت ها سابقه تاریخی طولانی دارند و از 4000 سال قبل در چین و 2000 سال قبل در مصر و 1500 سال قبل در تمدن اینکاها از طلا به شکل ریشه دندان استفاده می شده است.

 

 

مزایا و کاربرد ایمپلنت چیست؟
با به کارگیری ایمپلنت از تحلیل استخوان در یک ناحیه بی دندان جلوگیری خواهد شد. مناسب ترین و آرمانی ترین شرایط استفاده از ایمپلنت، وجود استخوان فک به اندازه کافی کیفیت مناسب است. در شرایط کمبود استخوان در هر دو فک بیمار با استفاده از مواد پیوندی و استخوان ساز و تکنیک های جدید امکان به کارگیری ایمپلنت های دندانی فراهم می شود.

طول عمر ایمپلنت های دندانی چقدر است؟
با پیشرفت هایی که دندانپزشکی نوین داشته انتظار می رود بیشتر ایمپلنت ها عمر نامحدودی داشته باشند البته طول عمر یک درمان ایمپلنت بستگی به عوامل متعددی دارد که بهداشت و نحوه نگهداری توسط بیمار، قطر و طول ایمپلنت، توزیع صحیح نیروها روی ایمپلنت موثرند.

 

برای چه کسانی نمی توان ایمپلنت گذاشت؟
در مواردی که بدن توانایی ترمیم و التیام را نداشته باشد (مانند دیابت کنترل نشده ) امکان استفاده از ایمپلنت نیست. البته در صورتی که دیابت فرد تحت کنترل پزشک قرار گیرد درمان موفقیت آمیز خواهد بود. در افرادی که برای درمان سرطان ها، شیمی درمانی می شوند پس از پایان درمان های مذکور امکان گذاشتن ایمپلنت وجود دارد.

 

 

چه کسی ایمپلنت را انجام می دهد؟
کاشت دندان از اعمال تکنیکی و علمی دندانپزشکی است و تکنیک های آن در سطح بالایی قرار دارد. هیچ دندانپزشکی نه مایل است و نه قادر است تمام اعمال دندانپزشکی نوین را انجام دهد. همواره تیمی از متخصصین می توانند ایمپلنت را در دهان شما جای دهند. این تیم شامل جراح دهان یا متخصص لثه، متخصص پروتز، متخصص ترمیمی یا دندانپزشکی است که آموزش دانش ایمپلنت را در سطح عالی آموخته باشند. عموما یک تیم حرفه ای برای درمان ارجحیت دارد زیرا همه اعضا پیش از درمان، بیمار را معاینه کرده و برای درمان، تشخیص و درمان علمی را ارائه می کنند.


نگهداری ایمپلنت چگونه است؟
رعایت بهداشت مطلوب بسیار حائز اهمیت است بنابراین باید استفاده از نخ های مخصوص، برسهای مخصوص، مسواک های مخصوص واتر پیک با دقت اطراف پایه های ایمپلنت تمیز می شوند که این کار توسط متخصصین آموزش داده می شود.

 

هزینه درمان ایمپلنت:
هزینه های درمان بستگی به نوع ایمپلنت های دندانی متغییر است اما حتی الامکان بهتر است از سیستم های شناخته شده و مورد تایید سازمان های معتبر دندانپزشکی استفاده شود. سیستم های ارزان و غیراستاندارد صدمات غیر قابل جبرانی را به بار خواهند آورد ولی ایمپلنت های استاندارد طول عمر نامحدودی دارند. شایان ذکر است گونه ای که هزینه یک واحد ایمپلنت تقریبا برابر یک بریچ سه واحدی ایده آل است.

آخرین دست آوردهای کاشت دندان چیست؟
با استفاده از روش over denture بیماران محترم با حداقل زمان احساس واقعی دندان طبیعی را احساس خواهند کرد. روش جدید immediate implantation (کاشت سریع) که ایمپلنت درست پس از کشیدن دندان جای گذاری شود. در صورتی که ضخامت استخوان و سلامتی استخوان ایده آل باشد در حداقل زمان بیماران صاحب دندان های طبیعی و زیبا و کارآمد خواهند شد. امروز با بهره گیری از جدیدترین وسایل تشخیص از جمله توموگرافی کامپیوتری و سه بعدی و ساخت مدل راهنما کیفیت – کمیت استخوان و تعیین درمان ایمپلنت و تعیین زوایه قرارگیری ایمپلنت به راحتی برای تیم کاشت دندان میسر است.

بنابراین با بهره گیری از روش های جدید و تکنولوژی روز دنیا دانش ایمپلنت آن چنان گسترش یافته که بیماران نگرانی های قبلی خود را نسبت به نتیجه درمان، موفقیت درمان و یا درد و تورمهای ناشی از کاشت دندان برای همیشه فراموش خواهند کرد. و در آخر همه باید بدانیم کاشت ایمپلنت توسط متخصص کارآمد سهل تر از آن تصوری است که در ذهن داریم.

 نام :*
پست الکترونیک :
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen

اطلاعات تماس کلینیک دندانپزشکی دکتر ادیب

دکتر محمود ادیب – جراح دندانپزشک – ایمپلنتولوژیست

 


 

 

مطب دکتر ادیب


دكتر اديب ، جراح دندانپزشك ، ايمپلنتولوژيست ، ايمپلنت فوري ،All on 4 ، درمان لقي دست دندان ، دندانپزشكي زيبايي ، لبخند هاليوودي ، مرتب كردن دندان ها بدون ارتودنسي ، كامپوزيت ونير لامينيت ونير ، روكش هاي زيركونيا ، فول سرام ، سفيد كردن دندان ها ، بليچينگ ، (Bleaching) ، روكش هاي IPS ، ارتودنسي ، ارتودنسي نامرئي ، دکتر محمود ادیب

20% تخفیف ویژه زیبایی و سفید کردن دندان (BLEACHING)
دارای گواهینامه رسمی :

-    ایمپلنت از آکادمی ایمپیلنتولوژی فرانسه

-    پیوند استخوان (Bone Graft)   از دانشگاه NYU آمریکا (نیویورک)

-    عضو کنگره بین المللی ایمپلنتولوژی ICOI

 

 

 

 

 

 

آدرس: تهران، پایین تر از میدان فلسطین، خیابان بزرگمهر، روبروی خیابان سرپرست، پلاک 30، طبقه همکف

تلفن: 66400483 – 66400484
موبایل: 09354712944