ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان
ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ايمپلنت گذاری در بیمارانی با آناتومی بحرانی

استفاده از تصاویر CBCT به عنوان راهنما و نقشه جراحی، Dynamic Navigation جراحان را همانند GPS رانندگان راهنمایی می کند.

 

 

دندانپزشک بصورت تقریبی اینکه کدام ايمپلن در چه محلی باید قرار بگیرد را برنامه ریزی میکند. Navigation System بصورت دینامیک محل دریل و فک بیمار راTrack کرده و مسیر حرکت دریل را راهنمایی کرده فیدبک جهت اطمینان از اینکه ایمپلنت ها در محل صحیح قرار گرفته اند می دهد.

 

Dynamic Navigation مزایای زیادی دارد. تکنولوژی به دندانپزشکان این امکان را می دهد که ایمپلنت ها را نسبت به تکنیک Free Hand در محل دقیق تری قرار داده و در نتیجه احتمال اطمینان از نتیجه و زیبایی کار را بیشتر میکند. همچنین به دندانپزشک کمک میکند تا شرایط را پیگیری کرده تا از کامپلیکیشن های ممکن جلوگیری کند.

 

مزیت دیگر امکان انجام درمان با حداقل تهاجم است که بدین معنی است که Chair Time کاهش پیدا کرده و بیمار درد و ناراحتی کمتری را تجربه میکند و دوران ریکاوری کوتاه تری دارد. این گزینه درمان در گذشته به عنوان پروسه Blind شناخته میشد اما امکان جلوگیری از حتی ظریف ترین و کمترین آسیب ها با توجه به فیدبک های جراحی با این روش، گزینه جراحی Flapless را به گزینه ای ارزشمند تبدیل کرده است. در کیس مطرح شده Dr.David Burgess نحوه استفاده از Dynamic Navigation با استفاده از کامپیوتر را توضیح داده شده است و همپنین این نکته که در چالش های کلینیکی کار گذاری ایمپلنت در خلف فک پایین چه کمک هایی می تواند بکند.

 

 

گزارش کلینیکی
بیمار اقایی 75 ساله از فاصله بین دندان هایش که به مدت 5 سال است که به دلیل خروج دندان مولر دوم، در نتیجه به عفونت اپیکال حاد کشیده شده، رنج می برد. پس از این اتفاق قدرت مضغ خود را دشوار یافت و به دنبال گزینه های درمان موجود برای آن یافت.

 

 

راهکاری برای موفقیت یابی بهینه ایمپلنت
از انجایی که دیستال دندان کشیده شده، هیچ دندانی نبود، امکان درمان با بریج ثابت وجود نداشت و گزینه درمانی استفاده از پروتز متحرک یک طرفه یا درمان فضای به وجود امده با دو ایمپلنت بود. بیمار به دلیل علاقه به هر گونه پروتز متحرک درمان ایمپلنت را انتخاب کرد.

 

 

این که چه چیزی موجب شد تا Navident Dynamic Navigationحضور فعال داشته باشد این نکته است که کمک ارزشمندی به جراح در اماده سازی و قرار دادن ایمپلنت در محل از پیش تعیین شده می کند. این مساله امکان بهترین دقت و اطمینان را به ما میدهد که بالا تر از دقتی است که در روش کانونشنال داشتیم. در حالی که هیچ گاید فیزیکی وجود ندارد یک اسکن تمپلیت ساده استفاده می شود.تا هنگام تهیه CT Scan در محل، ثابت نگه داشته شده و رفرنس های فکی را جهت Navigated Osteotomy حفظ کند. در اینکیسNavistent ساخته شده و مارکرهای ثابت نگه دارنده قرار داده شدند و CBCT دو هفته قبل از جراحی تهیه شد. طرح درمان بلافاصله پس از اسکن با حضور بیمار تنظیم شد.
وی میتوانست طرح درمان پیشنهادی که توسط نرم افزارNavident تهیه شده بود را ببیند و اینکه این سطح از دقت جهت دستیابی به بهترین نتیجه در قراردهی ایمپلنت با حداقل ریسک ممکن انجام شده بود را درک کرد. کامپلیکیشن های بیمار پس از درمان تحت تاثیر این روش قرار گرفت و از تکنولوژی هنر اطمینان حاصل شد.

 

 

اعتماد از فیزیک مداوم
درمان تحت بی حسی موضعی انجام شد. پیش از اماده سازی محل ایمپلنت پروتکل Navidentجهت کالیبراسیون و اطمینان از جهت صحیح دریل انجام شد. انسیژن کرستال صورت گرفت و حداقل مقدار ممکن فلپ از جای خود بلند شد، نرم افزار نشان داد که محل در اسکن همان محل در فک است.
این مطلب امکان ادجاستمنت را در حین انجام دریلینگ به ما می دهد.در ایمپلنت Denstply AnkylosCX با قطر 3/5 میلی متر در محل بصورت ساب کرستال چپ فک پایین محل دو دندان مولر اول و دوم با قطرهای 11 و 9/5 میلی متر قرار گرفت. جلوگیری از اسیب به عصب اینفریورآلوئلار در طرح درمان این بیمار یکی از فاکتور های حیاتی است. دسترسی با توجه به میزان باز شدن محدود دهان بیمار دشوار بود. مشکل هنگام قرار دادن ایمپلنت در دیستال مولر دوم دو چندان شد اما این چالش ها با کمک فیدبک مداوم Navidentحل شدندريال چرا که به ما کمک کرد تا بهترین طول ایمپلنت را با حفظ فاصله ایمن از عصب اینفریورآلوئلار انتخاب کنیم و از عوارض پس از جراحی هم چون پاراستزی جلوگیری کنیم. Navident راهنما را جهت قراردهی دقیق محل ایمپلنت با وجود دید محدود فراهم می کند.
بازخورد حس لامسه با استفاده از راهنمای فیزیکی دریل کاهش میابد. با این روش میتوان بهترین موقعیت باکالی و لینگوالی مناسب ایمپلنت نسبت به یکدیگر و نسبت به دندان مجهور را بدست اورد.
این توانمندی، ای امکان را به ما می دهد تا بهترین شکل،موقعیت و رابطه اکلوزالی رستوریشن نهایی را بدست اوریم.
سالکوس فرمرها قرار داده شدند و فلپنام :*
پست الکترونیک :
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen

اطلاعات تماس کلینیک دندانپزشکی دکتر ادیب

دکتر محمود ادیب – جراح دندانپزشک – ایمپلنتولوژیست

 


 

 

مطب دکتر ادیب


دكتر اديب ، جراح دندانپزشك ، ايمپلنتولوژيست ، ايمپلنت فوري ،All on 4 ، درمان لقي دست دندان ، دندانپزشكي زيبايي ، لبخند هاليوودي ، مرتب كردن دندان ها بدون ارتودنسي ، كامپوزيت ونير لامينيت ونير ، روكش هاي زيركونيا ، فول سرام ، سفيد كردن دندان ها ، بليچينگ ، (Bleaching) ، روكش هاي IPS ، ارتودنسي ، ارتودنسي نامرئي ، دکتر محمود ادیب

20% تخفیف ویژه زیبایی و سفید کردن دندان (BLEACHING)
دارای گواهینامه رسمی :

-    ایمپلنت از آکادمی ایمپیلنتولوژی فرانسه

-    پیوند استخوان (Bone Graft)   از دانشگاه NYU آمریکا (نیویورک)

-    عضو کنگره بین المللی ایمپلنتولوژی ICOI

 

 

 

 

 

 

آدرس: تهران، پایین تر از میدان فلسطین، خیابان بزرگمهر، روبروی خیابان سرپرست، پلاک 30، طبقه همکف

تلفن: 66400483 – 66400484
موبایل: 09354712944