ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان
ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

بازار ایمپلنت هر روز در حال رشد است و سالانه میلیون ها ایمپلنت فقط در ایالات متحده آمریکا توسط دندانپزشکان برای بیماران بکار می رود. متاسفانه طبق آمار گروه بهداشت دهان آمریکا، از هر ده ایمپلنت یکی دچار پری ایمپلنتایتیس می شود.
لازم است دندانپزشکان ایمن ترین و مؤثرترین روش ها را برای مدیریت سطوح زیر لثه ای ایمپلنت هایی که دچار عفونت شده اند بکار ببرند. لیزرهای دندانپزشکی در این زمینه درمان هایی کم تهاجمی ارائه می دهند که هم درد کمتری دارند و هم سریع تر بهبود می یابند.
لیزرها با بستن انتهای باز عروق موضع، خونریزی را کنترل کرده و میزان دید را افزایش می دهند که در نتیجه ی آن سرعت و دقت درمان بالا می رود. بعلاوه لیزر باعث تحریک بهبودی زخم می شود زیرا میتوکندری های درون سلول را وادار به آزادسازی انرژی (ATP) می نماید که در نتیجه ی آن زخم بطور مؤثرتری ترمیم می شود.
لیزر جایگزین مناسبی برای درمان های سنتی پری ایمپلنتایتیس است. در موارد خفیف تا متوسط بیماری، دبریدمان مکانیکی روشی تهاجمی محسوب می شود و معمولا نمی تواند بیوفیلمی را که در لابلای پیچ های ایمپلنت تشکیل شده بطور کامل تمیز کند چون دسترسی به ناحیه کامل نیست. دبریدمان مکانیکی باعث خراشیده شده سطح ایمپلنت نیز می شود که آن را بیش از پیش مستعد به تشکیل بیوفیلم می نماید و شانس اسئواینتگریشن را می کاهد. در چنین درمان هایی علیرغم اینکه روش های مؤثر بهداشت دهان برای کاهش عفونت تجویز می شوند اما سطوح خراشیده شده ایمپلنت به بهشتی برای تجمع و رشد باکتریال و عود مجدد بیماری تبدیل می شوند.

 

 


در موارد پیشرفته بیماری، تحلیل استخوان و فیل شدن ایمپلنت بصورت سنتی نیاز به درمان های تهاجمی مانند خارج کردن ایمپلنت و پیوند استخوان ناحیه پیش از جایگزینی مجدد ایمپلنت دارد. این درمان های تهاجمی هم درد بیشتری دارند و هم نیاز به زمان طولانی چندماهه برای ترمیم خواهند داشت که باعث می شود بیمار اعتماد خود را به درمان و دندانپزشک از دست بدهد.
مزایای درمان با لیزر به شرح زیر هستند:
• لیزرها می توانند پیچ های ایمپلنت را بطرز مؤثری آلودگی زدایی کنند.
• لیزرهای خاصیت دتوکسیفیکاسیون دارند و رشد باکتری ها روی سطح ایمپلنت را متوقف می کنند.
• در درمان پری ایمپلنتایتیس خفیف تا متوسط با کمک لیزر نیازی به فلپ زدن وجود ندارد.
• لیزرها با روشی کم تهاجمی می توانند بافت های گرانولاسیونی را که در اطراف ایمپلنت های درحال فیل تشکیل شده اند بردارند.
از آنجائیکه تعداد افرادی که نیاز به درمان با ایمپلنت دارند هر روز افزایش می یابد، توصیه می کنیم دندانپزشکانی که در این زمینه فعالیت می کنند مراکز درمانی خود را با این تکنولوژی های جدید تجهیز کنند تا در موارد بروز پری ایمپلنتایتیس بتوانند درمان هایی کم تهاجمی، ایمن و مؤثر را ارائه دهند.
نوشته ی دکتر ساموئل لو، پریودونتیست و استاد دانشکده دندانپزشکی دانشگاه فلوریدا ی آمریکا، دیپلمات بورد پریودونتولوژی آمریکا و رئیس سابق انجمن پریودونتولوژی آمریکا
13 فوریه 2018، برگرفته از مجله Dentistry Todayنام :*
پست الکترونیک :
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen

اطلاعات تماس کلینیک دندانپزشکی دکتر ادیب

دکتر محمود ادیب – جراح دندانپزشک – ایمپلنتولوژیست

 


 

 

مطب دکتر ادیب


دكتر اديب ، جراح دندانپزشك ، ايمپلنتولوژيست ، ايمپلنت فوري ،All on 4 ، درمان لقي دست دندان ، دندانپزشكي زيبايي ، لبخند هاليوودي ، مرتب كردن دندان ها بدون ارتودنسي ، كامپوزيت ونير لامينيت ونير ، روكش هاي زيركونيا ، فول سرام ، سفيد كردن دندان ها ، بليچينگ ، (Bleaching) ، روكش هاي IPS ، ارتودنسي ، ارتودنسي نامرئي ، دکتر محمود ادیب

20% تخفیف ویژه زیبایی و سفید کردن دندان (BLEACHING)
دارای گواهینامه رسمی :

-    ایمپلنت از آکادمی ایمپیلنتولوژی فرانسه

-    پیوند استخوان (Bone Graft)   از دانشگاه NYU آمریکا (نیویورک)

-    عضو کنگره بین المللی ایمپلنتولوژی ICOI

 

 

 

 

 

 

آدرس: تهران، پایین تر از میدان فلسطین، خیابان بزرگمهر، روبروی خیابان سرپرست، پلاک 30، طبقه همکف

تلفن: 66400483 – 66400484
موبایل: 09354712944