ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان
ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

چه كساني كانديداي ونير هاي سراميكي هستند؟

 

دندانهاي نامنظم

دندانهاي تغيير رنگ يافته

فاصله هاي بين دنداني

دندانهاي كوتاه

دندانهاي باترميم هاي كامپوزيتي نامناسب

 

 

آیا لامینیت ونیر درمان مناسبی جهت انجام طراحی لبخند و یا بازسازی آن می باشد؟

 

چنانچه مورد درمان به درستی انتخاب شود و درمان بطور اصولی و صحیح انجام گیرد قطعاً بله. لامینیت ونیرها یكی از اركان اصلی درمانهای بازسازی و طراحی لبخند هستند و در بسیاری از موارد كه شما شاهد چنین لبخندهای زیبا و بازسازی شده می باشید آنچه رویت می كنید یك لبخند طراحی شده با لامینیت ونیرها می باشد كه طی دو یا سه جلسه درمانی به كلی ظاهر مشخص را دگرگون و منجر به ارتقا و بهبود لبخند می شود.

 

 

 

تفاوت لامینیت ونیرهای كامپوزیتی و پرسلنی ( سرامیكی ) ؟

 

 

ونيرهاي كامپوزیتی طی یك یا دو جلسه بطور مستقیم بر روی دندانها ساخته می شوند. جنس این ونیرها از جنس همان ترمیم های هم رنگ دندان می باشند كه با مهارت و دقت زیاد و شناخت اصول زیبایی و آناتومی دندانها بر روی آنها ساخته می شود. اخیراً جهت ساخت لامینیت های كامپوزیتی از كامپوزیت های مستحكم تر و با عمر طولانی تر استفاده می شود. این كامپوزیت ها در مقایسه با مواد ترمیمی كه به طور روزمره استفاده دارای درصد بالاتری از فیلرهای رزینی از قبل پلیمریزه شده و سرامیكی در ابعاد نانو می باشد. نسل جدید نانو كامپوزیت های سرامیكی گزینه بسیار مناسبی جهت انجام لامینیت ونیرهای كامپوزیتی می باشد.
ونیرهای پرسلنی ( سرامیكی ) پس از تراش مختصر سطح دندان و قالبگیری از آن در لابراتوار و توسط پرسلن ساخته می شوند و در جلسه بعد از امتحان و تائید توسط چسب های رزنی بر روی دندانها قرارمی گیرد.

 

 

 

 

مزایا و معایب لامینیت های كامپوزیتی 

 

 

مهم ترین مزیت لامینیت های كامپوزیتی زمان آن است كه در یك جلسه ساخته می شود. البته چنانچه بخواهیم یك طراحی و بازسازی لبخند باونیرهای كامپوزیتی انجام گیرد. گاهی به سه یا چهار جلسه زمان نیاز است. مزیت دیگر ونیرهای كامپوزیتی قابلیت های ترمیم ان در صورت شكستگی است. چنانچه ونیر كامپوزیتی شما دچار
شكستگی شود بوسیله همان كامپوزیتی كه ساخته شده است ترمیم می گردد. مزیت دیگرونیرهای كامپوزیتی هزینه به مراتب كمتر آنها می باشد چرا كه بطور مستقیم ساخته می شوند و نیازی به ارسال به لابراتوار ندارند. 
ونیرهای كامپوزیتی بطور كلی در مقایسه با ونیرهای سرامیكی دارای مقاومت سایشی در استحكام كمتر می باشد. 
ونیرهای كامپوزیتی همچنین زودتر دچار تغییر رنگ می شوند. البته با انجام مراقبت های دوره ای و پولیش هر 6 ماه یكبار مشكلات كمتر می شود.
 و نكته اخر اينكه كامپوزيت ونير ها خيلي راحت قابل اصلاح و كم و زياد كردن ميباشد.

 

 

 

مزایا و معایب لامینیت ونیرهای سرامیكی در مقایسه با ونیرهای پرسلنی كدام است؟

 

 

ونيرهاي سراميكي به لحاظ خصوصيت ذاتي شان از استحكام بالاتر و به لحاظ ظاهري از درخشندگي بالاتري نسبت به ونير هاي كامپوزيتي برخوردار هستند.
 آنها همچنین كمتر دچار تغییر رنگ و سایش می شوند.
از طرفي:
ونیرهای سرامیكی معمولاً به تراش بیشتری در مقایسه با ونیرهای كامپوزیتی نیاز دارند. البته این تفاوت بسیار جزئی و غیر قابل محسوس است. مهم ترین مشكل ونیرهای سرامیكی غیر قابل ترمیم بودن آنها در صورت وقوع شكستگی است. در چنین مواردی می بایست كل ونیر تعویض گردد. ونیرهای سرامیكی همچنین دارای هزینه بالاتری نسبت به انواع كامپوزیتی می باشد.

 

 

 

درچه مواردی درمان با ونیرهای پرسنلی تجویز نمی شود؟

 

در چهار مورد انجام درمان با لامینیت ونیر توصیه نمی شود :

 

1. لامینیت ونیر نمی تواند بر روی دندان ناسالم قرار گیرد.
2. لامینیت ونیر برای افرادی كه دارای عادت به هم فشردن دندانها هستند تجویز نمی شود.
3. لامینیت ونیر بایستی بر روی مینای دندان قرار داده شود بدین جهت دندانی كه مقدار زیادی از ساختمان مینای خود را از دست داده برای این كار مناسب نمی باشد.
4. قرار دادن لامینیت ونیر بر روی دندان بسبب افزایش استحكام آن نمی گردد.

 

 

 

چه نوع لامینیت ونیری برای من مناسب است؟

 

انتخاب نوع لامینیت بستگی به مواردی چون وضعیت دندانها مقدار مینای موجود پس از از تراش وجود یا عدم وجود ترمیم یا روكش بر روی دندانهای مجاور زمان و هزینه دارد. جهت انجام درمان با هزینه پایین تر و زمان سریع تر و تغییرات كمتر بر روی دندانهای موجود ونیرهای كامپوزیتی می توانند تا حدودی نیاز شما را برآورده كند. اگر چه استحكام دوام و نمای طبیعی ونیرهای سرامیكی فاكتورهایی هستند كه در هنگام اجرای یك بازسازی و طراحی لبخند می بایست در نظر گرفته شود.

 

 

 

دوام ونیرهای پرسلنی چقدر است؟

 

قانون مشخص و ثابتی جهت تعیین دوام ونیرهای پرسلنی و كامپوزیتی وجود ندارد. چنانچه معاینات دوره ای خود را بطور مرتب انجام دهید و مراقبت های لازم را داشته باشید می توانید انتظار داشته باشید كه آنها برای مدت زیادی باقی بمانند. توجه داشته باشید كه هر چه سبب ترك خوردگی و شكستگی دندانهای طبیعی تان شود می تواند منجر به صدمه لامینیت ونیرها شود. با رعایت كلیه موارد مراقبتی طول عمر معمول لامینیت ونیر حدود 8 تا 10 سال برآورد می شود.نام :*
پست الکترونیک :
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen

اطلاعات تماس کلینیک دندانپزشکی دکتر ادیب

دکتر محمود ادیب – جراح دندانپزشک – ایمپلنتولوژیست

 


 

 

مطب دکتر ادیب


دكتر اديب ، جراح دندانپزشك ، ايمپلنتولوژيست ، ايمپلنت فوري ،All on 4 ، درمان لقي دست دندان ، دندانپزشكي زيبايي ، لبخند هاليوودي ، مرتب كردن دندان ها بدون ارتودنسي ، كامپوزيت ونير لامينيت ونير ، روكش هاي زيركونيا ، فول سرام ، سفيد كردن دندان ها ، بليچينگ ، (Bleaching) ، روكش هاي IPS ، ارتودنسي ، ارتودنسي نامرئي ، دکتر محمود ادیب

20% تخفیف ویژه زیبایی و سفید کردن دندان (BLEACHING)
دارای گواهینامه رسمی :

-    ایمپلنت از آکادمی ایمپیلنتولوژی فرانسه

-    پیوند استخوان (Bone Graft)   از دانشگاه NYU آمریکا (نیویورک)

-    عضو کنگره بین المللی ایمپلنتولوژی ICOI

 

 

 

 

 

 

آدرس: تهران، پایین تر از میدان فلسطین، خیابان بزرگمهر، روبروی خیابان سرپرست، پلاک 30، طبقه همکف

تلفن: 66400483 – 66400484
موبایل: 09354712944