ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان
ایمپلنت , دندانپزشکی, لامینت, سفید کردن دندان

پرسش: چه زمانی باید از رستوریشن های تمام سرامیکی منولیتیک استفاده کرد؟
پاسخ: رستوریشن های منولیتیک زمانی مد نظر قرار می گیرند که استحکام رستوریشن در اولویت باشد زیرا بزرگترین مزیت آنها استحکام آنهاست. حال باید تصمیم گرفت که از چه ماده ای استفاده شود: لیتیوم دی سیلیکات، زیرکونیا یا مواد جدید هیبرید مانند زیرکونیا و لیتیوم دی سیلیکات (ZLS). آنچه چالش برانگیز شده است این است که دندانپزشکان تحت تأثیر تبلیغاتی قرار می گیرند که مبتنی بر شواهد دراز مدت بالینی و علمی نیستند و رستوریشن هایی را در دهان بیمارانشان بکار می برند که آینده ی آنها معلوم نیست. یکی از دلایلی که امروزه لیتیوم دی سیلیکات و زیرکونیای منولیتیک کمتر استفاده می شوند چنین تبلیغاتی است در حالیکه این دو ماده سال های سال است که امتحان خود را پس داده و مواد موفقی هستند.
باید پرسید آیا در انتخاب ماده باید فقط به مقاومت و استحکام ماده در برای شکستگی توجه کرد؟ آیا تنها دلیل عدم موفقیت رستوریشن های تمام سرامیک ترک خوردن و شکستن آنهاست؟ به نظر می رسد ما دندانپزشکان و لابراتوارهایمان از زیرکونیا سوء استفاده و استفاده بیش از حد می کنیم. این بدان معنی نیست که زیرکونیا ماده ی بدی است اما باید بدانیم کجا باید از آن استفاده کرد زیرا این نکته کلید موفقیت درمان با این ماده است. البته این نکته شامل همه ی انواع سرامیک های دندانپزشکی نیز می شود. باید آنها و خواصشان را بخوبی شناخت تا بتوان در موارد مختلف کلینیکی بهترین ماده را برای آن شرایط انتخاب کرد و سپس دندان را بر اساس سرامیک انتخاب شده تراش داد. این مساله تضمین کننده ی موفقیت کوتاه مدت و دراز مدت درمان است.

پرسش آخر: در آینده شاهد چه موادی از این دست خواهیم بود؟
پاسخ: در آینده نیز شاهد معرفی و ورود مواد ترمیمی برای رستوریشن های غیرمستقیمی هستیم که مقاومت بالا (استحکام خمشی بای-اگزیال و مقاومت در برابر شکست) و زیبایی طبیعی بیشتری دارند. در ضمن شاهد پروتکل ها و تکنیک های جدید برای ساخت رستوریشن ها خواهیم بود، چیزی ورای CAD/CAM. مثلاً اخیراً زیرکونیایی معرفی شده است که نسبت به انواع قبلی ترانسلوسنت تر است یا مثلاً ماده HT Zirconia که دارای خاصیت فلئوروسانس است و رستوریشن های ساخته شده با آن بسیار طبیعی تر خواهند بود.
بهرحال هر چقدر هم که در ساخت این مواد جدید دقت شود نمی توان صرفاً به یک سری تحقیقات آزمایشگاهی کوتاه مدت بسنده کرد. باید نتایج دراز مدت بالینی آنها را دید و ارزیابی کرد. هر چقدر هم که درباره خواص منحصربفرد و ایده آل مواد جدید صحبت شود تا با آنها رستوریشن ساخته نشود و در دهان بیمار سمان نگردد و تحت کنترل قرار نگیرد، نمی توان درباره ی موفقیت بالینی آن ماده اظهار نظر کرد.نام :*
پست الکترونیک :
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen

اطلاعات تماس کلینیک دندانپزشکی دکتر ادیب

دکتر محمود ادیب – جراح دندانپزشک – ایمپلنتولوژیست

 


 

 

مطب دکتر ادیب


دكتر اديب ، جراح دندانپزشك ، ايمپلنتولوژيست ، ايمپلنت فوري ،All on 4 ، درمان لقي دست دندان ، دندانپزشكي زيبايي ، لبخند هاليوودي ، مرتب كردن دندان ها بدون ارتودنسي ، كامپوزيت ونير لامينيت ونير ، روكش هاي زيركونيا ، فول سرام ، سفيد كردن دندان ها ، بليچينگ ، (Bleaching) ، روكش هاي IPS ، ارتودنسي ، ارتودنسي نامرئي ، دکتر محمود ادیب

20% تخفیف ویژه زیبایی و سفید کردن دندان (BLEACHING)
دارای گواهینامه رسمی :

-    ایمپلنت از آکادمی ایمپیلنتولوژی فرانسه

-    پیوند استخوان (Bone Graft)   از دانشگاه NYU آمریکا (نیویورک)

-    عضو کنگره بین المللی ایمپلنتولوژی ICOI

 

 

 

 

 

 

آدرس: تهران، پایین تر از میدان فلسطین، خیابان بزرگمهر، روبروی خیابان سرپرست، پلاک 30، طبقه همکف

تلفن: 66400483 – 66400484
موبایل: 09354712944